Схемата на организацията на света на мъжкия тенис

World Tennis Tour включва турнири "Големия шлем", серия от ATP World Tour Masters 1000, ATP World Tour 500, ATP World Tour 250, ATP Challenger Tour, както и Верига за мъже на Международната тенис федерация. В допълнение, част от световното турне включва ветеран серия ATP Champions Tour.

Също така в края на всеки сезон на финала на шампионата се проведе април който се организира във връзка с ITF. Юрисдикцията на Международната федерация по тенис са турнири "Големия шлем".

Турнири "Големия шлем"

Турнир ATP го

Преглед на Уимбълдън с изглед от птичи поглед

Турнири ATP Masters Series 1000

сегашното си име турнири в тази серия са получили заради техните победителят печели 1000 точки рейтинг.

Турнирите награден фонд в тази серия е от 2 450 до 3 645 000 долара.

Qizhong Arena, която държи на "Мастърс" в Шанхай

Трябва също да се отбележи, че канадската "Мастърс" по традиция се провежда в два града. Според още година турнирът се Торонто, а на странно - Монреал.

Турнири ATP World Tour серия 500

Предишни турнири тази серия са наречени Grand Prix Супер Серии, ATP International Series Gold, както и серия за шампионската титла. Днешното име на серията е заради победата в турнира, играчът получава 500 точки за ранглистата.

Лег Мейсън Класик във Вашингтон

Основната мрежата тези събития включват 32, 48 (Вашингтон, Хамбург) или 56 (Барселона) играчи.

В момента, турнирни серии награден фонд варира от 955 до 2 100 хиляди долара.

Серия турнири ATP World Tour 250

Както можете да предположите, името й, тази серия е, защото победителят тук получава 250 точки за ранглистата. По-рано серия носеше ATP титла от World Series и ATP International Series.

диапазони награден фонд Серия от турнири в момента от 372 500 са 1 024 хиляди долара.

"Кремъл Къп" в Москва

ATP 250 Series турнири на последно място във вертикално ATP Tour. "Чалънджър", макар и включва неговото име съкращението ATP към ATP Tour не включва, като формирането на отделни, по-нисък Тур.

Турнири ATP Тур

В момента, в допълнение към единадесет турнири Tretorn Серия +, светът се проведе около 150 "Чалънджър" с награден фонд от 35 хиляди долара. Отбори основната нетна включва 32 играчи.

Брой на рейтинг точки, които са членове на "Чалънджър", зависи от размера на наградния фонд на турнира, както и от това дали турнирът предлага участници настаняване и храна за сметка на организаторите. В случай, че цената на властта и организационния комитет, на победителя "Чалънджър" получава 75 точки (35000th турнири) и 125 точки (150 хилядна турнири).

Обикновено в "Чалънджър" участващи играчи, които притежават в ATP класиране проведе от 50-ти до 500-ти, но в турнири, които се провеждат паралелно в турнира "Големия шлем", могат да вземат участие в тенис, които са загубили в ранните етапи, "Мейджър" ,

"Чалънджър" в италианския град Orbetello

Според резултатите от класирането за Олимпийските игри, проведено Tour окончателен, която обединява осемте най-добри играчи класиране. Тенисистите са разделени в две групи, в играта, в която се провеждат в кръгова система, а след това последвани от полуфиналите и финалите.

Победителите от "фючърси" са от 17 до 33 точки в класирането ATP ранглистата.

Крайно класиране на АТР

Според резултатите от осем ATP World Tour тенисисти, които имат най-висок рейтинг имат право да играят на финалния ATP първенство.

Участниците са разделени в две групи, които играят всеки срещу всеки. На следващо място, двата най-добрите играчи от всяка група отиват в полуфиналите, а след това на финала.