Шахтьор "спечели Купата на УЕФА - Футбол

Жадсон Гол в продълженията донесе победа, "Шахтьор" над Бремен "Вердер" на финала за Купата на УЕФА.

Шансовете на отбора преди мача са били различни. Мирча Луческу идва на срещата в зашеметяваща форма. Миньорите е имало наранявания и повреди на водещите играчи, а дори дисквалификацията Tomasha Hyubshmana не трябва да има някакъв специален ефект върху играта на "Шахтьор".

Що се отнася до bremenkogo "Бремен", екипът на Томас Шааф, от друга страна имаше голям проблем със състава. На първо място, поради дисквалифициране на финала се наложи да пропуснете бразилския Диего, през който е построил почти всяка атака на отбора и Португалската Ugu Almeyda. Наред с другите неща, защото отборът на вредата не може да помогне на Пер Мертезакер, но в навечерието на мача, като опитни проблеми с аддукторите мускула на капитана на "Вердер" Франк Бауман се появи на терена от първата минута.

От първите минути на мача "Шахтьор" пое топката под контрол. Миньорите играха много дисциплинирани и организирани. Първият опасен момент дойде в 8-та минута. Адриано удари смъртоносно позиция, но бразилецът не бе достатъчно точност. И на 24-та минута Адриано вкара и да го направи като истински нападател. Willian центриране Адриано хвърли в пробив, той избягал от две защитници, се сприятелил с дузпа и умело хвърли снаряд от Визе.

След вратата, миньорите са отишли ​​малко в отбранителна позиция, като същевременно дава "Бремен" център на областта, което естествено не е желателно. И по-близо до 35-та минута, "Вердер" е успял да играе една топка - Фернандо Луис Роса Фалове Розенберг в близост до собственото си наказателно поле, Налдо от пряк свободен удар удари неопитен, но обвивката от ръцете Pyatov все още лети в мрежата.

През втората половина на срещата, както и първите миньорите започнаха с атаките, единият от които доведе до пряк свободен близо до портата на "Вердер". Жадсон перфектно прокара топката на стената, но Визе в елегантен скок, макар и не без трудности, но все пак успя да се справи с последиците от бразилеца.

И завеса ининг опасен момент на вратата Pyatov утвърдени играчи, "Вердер" - ударът на дълги разстояния, за гол, Pyatov трудно получи топката в долния десен ъгъл на вратата, един от нападателите на тима bremenkoy побърза да завърши, но Сърна в подкатегорията чукна топката към ъгъл.

Основният път на мача и завършиха при равенство 1: 1, и срещата отиде в продължения, която започна съвсем ясно - също е бил прострелян от Сърна: Визе е в състояние да се справят с последиците от хърватин бе възможност и Йозил изскочил един на един с Pyatov, но в последния момент Pyatov застрахова Сърна.

И в 97-мо-та минута, "Миньор" отново излезе напред - Сърна прострелян по дясното крило, Жадсон връзка от центъра на наказателното изстрел към вратата, топката мина под ръцете на Визе и се разточва в целта. Веднага след гол "Вердер", заяви първият Pyatov направил грешка на изхода, а след това Андрю победи удари от близко разстояние от Писаро. През втората екстра ининг Goryanka се опита да играе повече при контраатаките, "Вердер" се е опитал да се справи защитата на "Шахтьор", но екипът Бремен, които не работят.

Той спечели "Миньор" и спечели първата в историята на Украйна, както и в историята на Купата на УЕФА на клуба.

• 22:16 Poddubsky нарича провала на отбора си в играта през първата половина,
  • 22:06 Божович бе доволен от дебюта Джорджевич
  • 21:52 Дзагоев вкара до оптимални условия
  • 21:38 "Зенит" прекрати договора с полузащитника